Słoneczna Grecja-warsztaty

17 IV odbyły się warsztaty przyrodnicze- SŁONECZNA GRECJA, dzieci miały  okazję:

  • Poznać przepiękne greckie krajobrazy,
  • Przećwiczyć zmianę warty jak żołnierze w Atenach,
  • Przyodziać starożytne togi greckie i maski rodem z teatru greckiego
  • Dowiedzieć się wiele ciekawostek o greckiej kuchni i jej przyprawach oraz zwyczajach,
  • Pobawić się w grecką zabawę zręcznościową,
  • Pooglądać i pobawić się rekwizytami przywiezionymi z Grecji.

Grecja to kolebka europejskiej kultury, dlatego warto dobrze ją poznać. Jak wyglądali pierwsi na świecie aktorzy? Jak pachnie górska herbata rosnąca w Grecji? Czym różnią się zielone oliwki od czarnych? Poprzez zabawę i odpowiednie rekwizyty, dzieci znalazły odpowiedź na wiele ciekawych pytań. Na koniec dzieci tańczą wesołą zorbę, trzymając wielką grecką flagę.

Dzień sportu

We wtorek, 9 kwietnia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się dzień sportu. Tego dnia w przedszkolnym ogrodzie odbyły się rozgrywki sportowe. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Odbył się także pokaz zumby. W myśl przysłowia „W zdrowym ciele, zdrowy duch” tego dnia byliśmy bardzo aktywni.

Dzień Tęczy

W środę (3 kwietnia) obchodziliśmy  Dzień Tęczy. Dowiedzieliśmy się, między innymi, jak powstaje tęcza i z jakich kolorów się składa. Nie zabrakło również kolorowych wrażeń. Przeprowadziliśmy doświadczenie z cukierkami skittles.  Dużo radości przyniosła tęcza, która powstała na naszych talerzach! Następnie wcieliliśmy się w rolę artystów i stworzyliśmy własne tęcze. Na zakończenie wyszliśmy na spacer oraz mogliśmy radośnie pobiegać, goniąc bańki mydlane, które mieniły się w słońcu.

Dzień Teatru

W środę, 27 marca 2019r.  świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym dniu dla obu grup odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżyć dzieciom magię teatru. Poza zajęciami teoretycznymi, odbyły się także ćwiczenia praktyczne. Jak na prawdziwych aktorów przystało, przedszkolaki ćwiczyły dykcję, gimnastykowały swój aparat mowy a
także wcielały się w różne postacie podczas scenek sytuacyjnych. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną – wyklejanie teatralnych masek, najbardziej charakterystycznego symbolu teatru.

Teatrzyk pt. „Zaczarowany las”,

Dnia 22 marca gościliśmy  w Naszym Przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Pinokio”.Artyści zaprezentowali dzieciom  ekologiczny spektakl pt. „Zaczarowany las”, którego myślą przewodnią było hasło „Żyj z przyrodą w zgodzie”.Historia, którą dzieci obejrzały dotyczyła ochrony lasu przed złym działaniem człowieka. Opowiadała przygodę trzech chłopców, którzy  spędzili  dzień w lesie i  nie potrafili uszanować lasu i jego mieszkańców, łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczą chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmieniają oni swojego postępowania, za co Duch Lasu daje im solidną nauczkę.  W bajce na szczęście zjawiła się Złota Rybka, która zmieniła zachowanie chłopców i innych zwierząt.

W czwartek  21 marca 2019 r. w przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. A mianowicie odbyło się spotkanie, na którym postanowiliśmy powitać wiosnę.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz ich wychowawcy. Zadaniem każdego dziecka  było przygotować „MARZANNĘ” i  ubierać się w jak  najbardziej wiosenno – kolorowe ubrania.W Pierwszy Dzień Wiosny odbył  się tradycyjny ”Korowód wiosenny”. Na zakończenie próbowaliśmy zaczarować zimę, żeby ustąpiła już miejsca wiośnie słowami:

Wiosny szukamy, na wiosnę czekamy
Aby do nas przyszła głośno zawołamy
Na cześć Wiosny: hip – hip – hura!”                    Będziemy czekać na wiosnę.

Warsztaty „Hiszpańskie Flamenco”

 W dniu 13.03.2019r. odbyły  się warsztaty „Hiszpańskie Flamenco”.Dzieci miały okazję przeżyć : „jeden dzień” z życia Hiszpana, poznać kilka hiszpańskich słów, wziąć udział w bezpiecznej walce byków; poznać uroki sjesty,dowiedzieć się, jak powstała piosenka „Panie Janie”, zatańczyć flamenco i paso doble w oryginalnych strojach,przetestować hiszpańskie wachlarze i kastaniety.Dzieci poznały gorącą Hiszpanię poprzez zabawy, oryginalne rekwizyty, zdjęcia, stroje i tańce. Asystentem Podróżnika był wesoły Byczek Fernando.

Dzień Kobiet

8 marca – Z okazji Dnia Kobiet w Przedszkolu „Niedźwiadka Gruchatki” odbyła się uroczystość. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne własnoręcznie wykonane kwiatki i laurki. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji konkursy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Tłusty czwartek

28 lutego, w tłusty czwartek w Naszym Przedszkolu, trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu pulchnego smakowitego pączka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się wśród Naszych Przedszkolaków.

Teatrzyk „Kot w Butach”.

W dniu 25.02.2019r. Nasze Przedszkolaki obejrzały bajkę  pt. „Kot w Butach”. Przedszkolaki oglądając spektakl mogły dowiedzieć się, że przyjaźń i wierność cenniejsze są niż całe złoto świata, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zawsze odnosi zwycięstwo nad złem. Interesująca fabuła, piękna oprawa muzyczna oraz barwne dekoracje sprawiły, iż spektakl wszystkim się podobał, a na twarzach publiczności ,,malował” się uśmiech. Przedstawienie bardzo nam się podobało, dziękujemy i zapraszamy ponownie