Dzień Chemika

8 czerwca, podczas Dnia Chemika, dzieci miały okazję wcielić się w tę fascynującą rolę. Pod czujnym okiem pań, uczyliśmy się obserwować i wyciągać wnioski z przeprowadzanych doświadczeń i eksperymentów. Największy entuzjazm wzbudził wśród podopiecznych wybuch wulkanu, który udało się wywołać za pomocą domowych, bezpiecznych składników: octu, sody i płynu do naczyń. Zajęcia w formie praktycznych warsztatów okazały się doskonałym sposobem na poznanie podstawowych tajników chemii. Kto wie, może któreś z dzieci właśnie odkryło swoją  nową pasję?

Dzień Rodziny

3 czerwca był szczególnym dniem w naszym przedszkolu ze względu na uroczystość, którą wspólnie obchodziliśmy – Dzień Rodziny. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały wierszyki, piosenki i tańce, będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Rodzice, którzy zasiedli na widowni, nie tylko mogli podziwiać talent aktorski swoich pociech, ale również aktywnie uczestniczyć w różnych zadaniach. Uroczystość uatrakcyjnił słodki poczęstunek i zabawa na ulubionym „pompowańcu”. Tego dnia uśmiechów i wzruszeń nie było końca, ponieważ  rodzina, to największy skarb jaki mamy, o który należy dbać nie tylko do święta.

Dzień Mamy

Mama to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu, dlatego 26 maja obchodziliśmy jej święto, Dzień Mamy. Każdy z nas opowiadał co najbardziej lubi robić ze swoją mamą. Nie zabrakło też piosenek i pięknych rysunków kwiatów, które później wręczyliśmy naszym kochanym rodzicielkom. Przedszkolaki narysowały również portrety, które będą świetną pamiątką w przyszłości. Dziękujemy naszym Mamom za to, co dla nas robią i w dniu ich święta życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Światowy Dzień Pszczół

Jak twierdził Albert Einstein, bez pszczół człowiek przeżyłby na Ziemi zaledwie 4 lata. Aby podkreślić znaczenie tych niezwykle ważnych istot, 18 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat ich życia, dowiedziały się w jaki sposób zapylają  kwiaty, jak powstaje miód oraz dlaczego pszczoły czasami żądlą. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć strój pszczelarza, posmakować kilku rodzajów miodów, poznać budowę ula oraz wziąć pod lupę pyłek kwiatowy. To był niesamowity dzień, który uświadomił nam jak ważne są te owady, ile dobrego dla nas robią oraz co robić,  aby chronić je na co dzień.

Dzień Pielęgniarki

10 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pielęgniarki. To bardzo dobra okazja do rozmowy o własnym zdrowiu, profilaktyce i higienie. Dzieci poznały tajniki zawodu, dowiedziały się jak mierzyć ciśnienie, wzrost i wagę, nauczyły się jak poprawnie owijać bandaż, a nawet zobaczyły w jaki sposób robić zastrzyki. Dzięki temu kolejne rutynowe badania nie będą już takie straszne, a my z większą uwagą i świadomością będziemy dbać o zdrowie.

Przedstawienie „Niespodzianka od serca”,

Warto jest czynić dobro, a dobre uczynki zawsze wracają. Udowodnili to 28 kwietnia bracia  Kuba i Staś w interaktywnym przedstawieniu „Niespodzianka od serca”, Teatru Eden. Aktorzy zachęcali małych widzów, aby próbowali sprawiać najbliższym radość. Nie chodzi oczywiście o drogie prezenty, lecz o małe gesty czy niespodzianki prosto z serca. Mottem teatrzyku było hasło: „Dobro wraca!”, którym teraz na pewno będziemy się kierować.

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to popularne święto ekologiczne, którego celem jest promowanie proekologicznej postawy oraz zwiększanie świadomości w społeczeństwie. W końcu budowanie wspólnej odpowiedzialności za środowisko jest bardzo ważne już od najmłodszych lat, dlatego 20 kwietnia obchodziliśmy ten dzień również w naszym przedszkolu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Poznały przydatne wskazówki jak dbać o przyrodę oraz dlaczego natura jest taka ważna dla człowieka. Liczne gry i zabawy umiliły ten szczególny dzień, a przyswojona wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w życiu codziennym.

Życzenia

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

 

życzy

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Prywatnego Przedszkola „Niedźwiadka Gruchatki”

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

12 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. Dzień ten ustanowiono na pamiątkę pierwszego lotu człowieka w kosmos, który odbył się 12 kwietnia 1961 roku. Na orbitę okołoziemską, czyli bardzo wysoko nad Ziemię, poleciał wówczas radziecki astronauta – Jurij Gagarin. Z tej okazji nie mogło zabraknąć zajęć przybliżających zagadnienie przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Dzieci wzbogaciły również swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane tematem kosmosu oraz wszechświata.

Wakacje już-tuż-tuż, dlatego warto pomyśleć nie tylko o tym, dokąd pojedziemy, ale również jak spakować plecak czy rozbić namiot. 7 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze „Przygotowanie do Wielkiej Wyprawy”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zadbać o bezpieczeństwo w podróży, nauczyły się czytać mapę, a nawet mogły przymierzyć buty prawdziwego polarnika! Maluchy nauczyły się korzystać m.in. z kompasu, krótkofalówki i moskitiery. Dobrze spakowany to w końcu udany wstęp do wycieczki.

Warsztaty- Żabki

W poniedziałek 28 marca do naszego przedszkola przybył – już znany nam wszystkim – Pan Krzysztof. Podczas wizyty zaprezentował swoją bogatą kolekcję kolorowych żabek. Pokaz rozpoczęła krótka prelekcja dotycząca życia tych zwierząt. Największą atrakcją dla dzieci było wzięcie żaby na ręce – niektórym maluchom wskakiwały nawet na głowę. Tego typu żywe lekcje przyrody są dla naszych małych odkrywców zdecydowanie najlepszym sposobem na przyswajanie i utrwalanie wiedzy