KLUB MAŁYCH EKOLOGÓW

KLUB MAŁYCH EKOLOGÓW

Budujemy solidne fundamenty poprzez ekologię
Świadomość ekologiczna jest fundamentem naszej przyszłości. Warto więc budować ją od najmłodszych lat, ucząc dzieci odpowiedzialności za środowisko. Prawidłowe postawy wobec przyrody, pokażą przedszkolakom, jak żyć w zgodzie z naturą, a wcześnie rozpoczęty proces edukacyjny pozwoli zrozumieć jej ogromną rolę w naszym życiu. Z kolei różnorodne aktywności pozwolą dziecku poznać wiele sposobów dbania o ekologię i zbudują jego świadomość.
Uczymy wrażliwości na przyrodę
Misją naszego przedszkola jest wprowadzenie Twojego dziecka w niesamowity świat przedmiotów ścisłych i rozwijanie zainteresowań o charakterze przyrodniczo – ekologicznym. Od najmłodszych lat pragniemy uczyć podopiecznych szacunku oraz prawidłowych postaw wobec przyrody. Liczne zajęcia, eksperymenty i ciekawe warsztaty pozwolą poczuć dzieciom harmonię z naturą i zbudują dużą świadomość ekologiczną. Dzięki nowoczesnemu systemowi nauczania, zajęcia zostały podzielone na 6 angażujących cykli. Każdy z nich trwa dwa miesiące i podejmuje odrębną tematykę, nawiązującą do pory roku, po to, aby dzieciom łatwiej było zrozumieć, dlaczego ptaki należy dokarmiać zimą lub obserwować, jak rośnie kwiatek od nasiona do rośliny.
Cykl 1 – Przedszkolny recykling
– Segregujemy śmieci
– Drugie życie śmieci – wykonywanie prac plastycznych z różnego rodzaju odpadów
Cykl 2 – Z ekologią na Ty
– Kim jest ekolog?
– Ekologia na co dzień
– Zdrowy styl życia
Cykl 3 – Zima wcale nie jest zła
– Pomagamy ptakom przetrwać zimę
– Śnieg i jego tajemnice
– Bezpieczne zimowe zabawy
Cykl 4 – W świecie żywiołów
– Eksperymenty przyrodnicze z ziemią
– Eksperymenty przyrodnicze z wodą
– Eksperymenty przyrodnicze z ogniem
– Eksperymenty przyrodnicze z powietrzem
Cykl 5 – Wiosna – wszystko budzi się do życia
– Od nasiona do rośliny
– Wiosna, ach to Ty
– Owady – nasi sprzymierzeńcy
Cykl 6 – Mały człowiek w wielkim świecie
– Kosmos, planety, gwiazdy
– Tajemnice ludzkiego ciała
Rozwijamy dziecięcą ciekawość świata
W przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki od małego uczymy dzieci recyklingu i prawidłowej segregacji śmieci. Zaszczepiamy poprawne relacje z fauną i florą. Rozbudzamy wyobraźnię i ciekawość. Odkrywamy tajemnice kosmosu i uczymy zasad bezpieczeństwa. Ukierunkowujemy myślenie nie krępując go szablonowymi rozwiązaniami. Pokazujemy jak rozpoznawać pory roku oraz różne zjawiska atmosferyczne. Wprowadzamy do świata ludzkiego organizmu i tego, jak funkcjonuje. W naszym przedszkolu odkrywamy magię nauki i rozwijamy dziecięcą ciekawość wiedzy, zapewniając dziecku najlepszy start w przyszłość.
Przygoda + zabawa = nauka
W naszym przedszkolu łączymy zabawę z intuicyjnym przyswajaniem wiedzy. Różnorodne formy pracy: indywidualnie i w grupach, pozwolą rozwinąć dzieciom kreatywność, empatię oraz pewność siebie. Innowacyjny program, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, pomoże dostrzec jego mocne strony i zainteresowania. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra czujnym okiem oceniać będzie zaangażowanie dzieci oraz ich aktywny udział w zajęciach, na bieżąco informując o wszystkim rodziców. Na zakończenie projektu każdy przedszkolak zostanie uhonorowany dyplomem „Klubu Małego Ekologa”, będącym symbolem nabytej wiedzy i umiejętności, które już zawsze należy praktykować.