Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA DODATKOWE 

ROBOTYKA

Zajęcia dodatkowe, które rozwijają kreatywność, wyobraźnie i logiczne myślenie. Zestawy pozwalają dzieciom budować i programować proste modele, które następnie podłączane są do komputera.  Po skonstruowaniu modeli dzieci „ożywiają” je poprzez podłączenie do komputera i programowanie. Każde zajęcia mają inne hasło przewodnie, od którego uzależnione są budowle dzieci.

RELIGIA

Celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat wiary, ważnych wartości oraz modlitwy. Dzieci poprzez zabawę dowiadują się jak przebiega rok liturgiczny oraz związane z nim święta i uroczystości oraz poznają Boga i głoszone przez niego prawdy. Zajęcia tylko dla chętnych dzieci.

ZAJĘCIA  INTERAKTYWNE

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie  doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Zajęcia interaktywne to praktyczny kurs z fizyki, biologii oraz chemii.
Na zajęciach poznajemy tajemnice otaczającego nas świata, budowę i zastosowanie prostych maszyn i urządzeń.Szukamy odpowiedzi na pytania: Dlaczego samolot lata?,Statki pływają?, Dlaczego trawa jest zielona a Słońce żółte?Czym właściwie jest ogień? Na zajęciach chcemy rozbudzić w dzieciach ciekawość , magię nauki, chęć odkrywania i szukania odpowiedzi na trudne techniczne pytania.

 ZAJĘCIA RYTMICZNE

Zajęcia sprawiają, że Wasze pociechy w sposób łatwy i przystępny przyswajają sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak wysoki – niski dźwięk, czy też szybko – wolno, cicho – głośno. Zapraszamy do wspólnej, wesołej zabawy.

 JĘZYK ANGIELSKI- Założeniem pracy z dzieckiem od pierwszych zajęć j.angielskiego jest nauczenie dziecka komunikowania w sytuacjach naturalnych, wprowadzanie dzieci w świat dźwięków poprzez naukę wierszyków i rymowanek oraz rozumienie mowy i znajomość słownictwa. Celem nauczania jest kształtowanie postawy otwartości, tolerancji i poszanowania innych kultur i ras, ich zwyczajów i tradycji.  Zakres tematyczny będzie związany ze światem dziecka i jego najbliższym otoczeniem. Etap następny będzie rozszerzał tematy o dodatkowe słownictwo i wyrażenia.

ZAJĘCIA ZUMBA

Zumba dla dzieci to nie tylko ćwiczenia i taniec. Promuje zdrowy tryb życia u dzieci uczy pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania.Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, Kształtują i rozwijają kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć.Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze, jaka panuje na zajęciach!

 GIMNASTYKA

Każdy mały czy duży wie, że gimnastyka to ważna sprawa. Na tych zajęciach będziemy skakać, turlać się, biegać i wesoło spędzać czas. Zajęcia te maja na celu stworzyć okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych.

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci twórczo i ciekawie spędzają czas. Przy pomocy farb, kleju, wycinanek i innych materiałów powstaną prawdziwe działa sztuki naszych Małych Artystów

ZABAWY Z CHUSTĄ KLANZY

Chusta KLANZY przypomina kolorowy spadochron. Powstała poprzez zszycie kilku trójkątnych kawałków mocnego materiału w różnych kolorach. Zapraszamy do wesołej zabawy w grupie. Chusta Klanzy to najlepszy sposób na rozładowanie emocji, oraz na najlepszą zabawę ruchową.

 SZACHY

Zajęcia te łączą naukę gry w szachy z elementami gier logicznych. Dzięki tym zajęciom dzieci kształtują umiejętność logicznego myślenia czy kreatywności, a także uczą się cierpliwości. Nabywają szacunku dla przeciwnika oraz zyskują wiedzę, że w grach nie liczy się tylko zwycięstwo. Czas na tych zajęciach, to czas pełen dobrej zabawy i nauki.

ZAJĘCIA TANECZNE

Prowadzone są przez instruktorów ze Szkoły Tańca Pasja w Krakowie. Specjalnie przygotowane układy taneczne dostosowane są do wieku uczestników. Co najważniejsze, nauka tańca odbywa się poprzez zabawę. Dzieci na tych zajęciach poznają wiele tańców, np.: salsa, polonez, walc, samba, cha cha, a nawet rock and roll.

ZAJĘCIA KULINARNE

Dzieci samodzielnie próbują zrobić różne pyszności. Poznają smaki, kolory i zapachy. Nic nie daje większej satysfakcji, jak próbowanie przygotowanych własnoręcznie smakołyków!

GIMNASTYKA KOREKCYJNA- Przyczyną powstawania wad postawy i skrzywień kręgosłupa  jest np.: wielogodzinne siedzenie przy komputerze i oglądanie telewizji. Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dla dzieci wspieramy i kierujemy aktywnością ruchową naszych przedszkolaków. Wszystko po to, żeby przeciwdziałać powstawaniu albo pogłębianiu się stwierdzonym przez specjalistów deformacjom w postawie ciała np.: okrągłych, wklęsłych, płaskich pleców, bocznych skrzywień kręgosłupa, wad klatki piersiowej oraz wad kończyn dolnych (kolana koślawe, kolana szpotawe i płaskostopie).Naszym celem jest kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, poprawa aparatu oddechowego poprzez koordynację oddechu z ćwiczeniami.