ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Zajęcia w przedszkolu  „Niedźwiadka Gruchatki”

W przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki łączymy zabawę z edukacją oraz dbamy o zrównoważony rozwój Twojego dziecka. Wyzwalamy pasję zdobywania wiedzy, odkrywamy tajemnice otaczającego świata, uczymy ekologii i szacunku do przyrody. Zarażamy najmłodszych miłością do nauki, pokazując ją z przyjaznej i zrozumiałej perspektywy. Zdobywając liczne umiejętności, Twoje dziecko będzie solidnie przygotowane, aby bezstresowo przejść do kolejnych etapów edukacji.

Wieloaspektowy rozwój Twojego dziecka

Aby nasi podopieczni skutecznie mogli zgłębiać tajniki wiedzy, podzieliliśmy zajęcia na cztery bloki tematyczne: matematyczno-fizyczne, przyrodniczo-ekologiczne, ruchowe oraz artystyczne. Praktyczne eksperymenty, ciekawe zadania i inspirujące wyzwania wprowadzą Twoje dziecko w niesamowity świat wiedzy. W przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki rozbudzamy wyobraźnię. W ramach bajkoterapii nauczyciele codziennie czytają maluchom książki, co ma istotny wpływ na rozwój ich umysłu i osobowości. Budujemy również fundamenty do dalszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Podczas zajęć z matematyki z elementami fizyki i chemii, dzieci mają szansę odkryć w sobie małego inżyniera. Dla chętnych oferujemy też lekcje angielskiego, gdyż właśnie wiek przedszkolny jest najlepszym czasem na naukę nowego języka. Tak urozmaicony plan zajęć sprawi, że Twoje dziecko z pewnością odkryje swoja pasję i talent, które być może, zaważą na jego późniejszym życiu.

Rozkminki matematyczne – wprowadzamy w świat królowej nauk
Naszą misją jest rozbudzanie w dzieciach pasji do wiedzy. Wierzymy, że logiczne myślenie to najlepsza droga do szukania odpowiedzi na wiele pytań. Dlatego w przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki udowadniamy, że matematyka może być przyjemnością. Łączymy zabawę z intuicyjnym przyswajaniem wiedzy, ukierunkowujemy myślenie, odkrywamy wrodzone zdolności uczenia się przedmiotów ścisłych. Wszystko po to, by zapewnić Twojemu dziecku jeszcze lepszy start w przyszłość.

Rozkminki fizyczne – nauka poprzez doświadczanie
W wieku przedszkolnym dzieci wykazują naturalną ciekawość, która pomaga im odkrywać tajemnice otaczającego świata i zrozumieć prawa rządzące naszą rzeczywistością. W przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki, dzięki fascynującym eksperymentom i doświadczeniom, wprowadzamy najmłodszych w pasjonujący świat fizyki. Pomagamy zrozumieć zachodzące zjawiska i uczymy wyciągać wnioski. Podczas zajęć wykorzystujemy w pełni bezpieczne materiały oraz profesjonalny sprzęt – wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Rozkminki komputerowe – odkrywamy tajniki informatyki
Komputer może służyć jako doskonałe narzędzie rozwoju, kopalnia wiedzy czy też źródło rozrywki. Wspomaga rozwój pamięci, spostrzegawczość oraz zdolność kreatywnego i logicznego myślenia. W naszym przedszkolu dbamy o to, by od najmłodszych lat kształtować w dzieciach prawidłowy stosunek do tego urządzenia. Podczas zajęć oswajamy podopiecznych z komputerem oraz uczymy podstawowych zasad obsługi, aby mogły się nim swobodniej posługiwać w kolejnych etapach nauki.

„Mały naukowiec” – tłumaczymy jak działa świat
Celem naszego przedszkola jest pomaganie dzieciom w odkrywaniu tajemnic otaczającego ich świata. Podczas zajęć „Mały naukowiec”, dzięki licznym doświadczeniom i eksperymentom, staramy się w prosty i zrozumiały sposób, wyjaśnić maluchom prawa rządzące naszą rzeczywistością. To swoisty wstęp do fizyki, chemii i astronomii, który pozwoli Twojemu dziecku odkryć w sobie pasję do przedmiotów ścisłych.

Ruch to zdrowie – zajęcia sportowe

W naszym przedszkolu dbamy również o sprawność fizyczną Twojego dziecka. Różnorodne aktywności sportowe, wycieczki, spacery i zabawy na świeżym powietrzu sprawią, że maluchy nie tylko dobrze się bawią, ale też poznają otoczenie i nabywają nowe umiejętności. Ma to korzystny wpływ na szereg właściwości – nie tylko fizjologicznych, ale i odpornościowych, adaptacyjnych oraz społecznych.

Edukacja poprzez twórczą zabawę – zajęcia kreatywne

Zajęcia plastyczne mocno wzbogacają osobowość dziecka. Sztuka rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, pomaga wyrażać emocje. W końcu plastyka to nie tylko farby i papier, lecz tysiące różnych możliwości, które pozwolą rozbudzić fantazję najmłodszych. W naszym przedszkolu oferujemy również zajęcia teatralne, muzykoterapię, a także uczymy gry na prostych instrumentach. Dodatkowo zapewniamy liczne atrakcje, koncerty oraz spotkania z ciekawymi osobami. U Niedźwiadka Gruchatki żadne dziecko nie ma czasu na nudę!

Odkrywamy w dzieciach pasje

W przedszkolu Niedźwiadka Gruchatki codziennie dbamy o wieloaspektowy, zrównoważony rozwój Twojego dziecka. Odkrywamy magię nauki, rozbudzamy pasje, skutecznie przygotowujemy do kolejnych etapów edukacji. Oferujemy szeroki wachlarz zajęć, podczas których łączymy kreatywną zabawę z intuicyjnym przyswajaniem wiedzy. Zarażamy sympatią do przedmiotów ścisłych, wyjaśniamy różne zjawiska, pomagamy znaleźć odpowiedź na najtrudniejsze pytania. Uczymy szacunku do przyrody – w teorii i w praktyce. Dzięki położeniu przedszkola w ekologicznej części Krakowa i bliskiemu sąsiedztwu „Stawu przy Kaczeńcowej”, dzieci mogą bezpośrednio poznawać intrygujący świat roślin i zwierząt, obserwować życie pszczół, motyli, żab czy jeży, a także poszerzać wiedzę podczas licznych warsztatów i zajęć. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra nauczycielska, rodzinna atmosfera oraz starannie wyselekcjonowany program sprawiają, że  przedszkole Niedźwiadka Gruchatki to wyjątkowy punkt na mapie Krakowa. Gwarantujemy doskonałe przygotowanie dla Twojego dziecka do kolejnych kroków w dalszej drodze edukacyjnej. Z nami zapewnisz swojemu maluchowi najlepszy start w przyszłość!